Debata Radia TOK FM na UKW!

18 maja (w czwartek) o godz. 18.00 w Auli Atrium UKW (Budynek Główny, ul. Chodkiewicza 30) odbędzie się debata przygotowana przez dziennikarzy Radia TOK FM. Podczas wydarzenia emitowanego na żywo, zostanie postawione pytanie: „Jak powinna wyglądać i co to znaczy nowoczesna edukacja?”.
W debacie prowadzonej przez Agatę Kowalską wezmą udział:

• Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty,
  • Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy, nadzoruje Wydział Edukacji i Sportu,
  • dr Marzena Żylińska, neurodydaktyczka, Budząca się szkoła, wykładowczyni na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy,
  • Magdalena Wolska, nauczycielka w gimnazjum w Białych Błotach.

Wstęp wolny! Dla organizatorów debaty niezwykle ważny będzie głos Publiczności. Do rozmowy zapraszamy więc uczniów, rodziców, nauczycieli, urzędników samorządowych i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Podczas dyskusji sprawdzimy:

• jakie problemy reforma edukacji rozwiąże, a jakie stworzy?
  • jak zmienią się szkoły i dlaczego niektóre zostaną zlikwidowane?
  • czego wciąż nie wiedzą rodzice, a czego nauczyciele?
  • kto przygotuje pedagogów do nowej roli?
  • jak zmienią się lekcje?

Zachęcamy do uczestnictwa!