UKW w Santander Universidades

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie kontynuował uczestnictwo w programie Santander Universidades. 30 maja władze UKW podpisały nową umowę o współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

Santander Universidades to globalny program grupy Santander skierowany do najlepszych uczelni. Świat biznesu i szkolnictwa wyższego łączy się tu na poziomie badań naukowych, projektów akademickich, rozwoju technologii oraz wspierania przedsiębiorczości. Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Prorektor ds. Finansów i Organizacji, dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. nadzw. spotkali się z delegacją Banku Zachodniego, na czele z Dyrektorem Departamentu Santander Universidades Tomaszem Mielniczukiem. – Każdy mocny partner jest dla nas bezcenny – podkreślał Rektor UKW.

Grupa Santander będzie wspierała UKW w szczególności w czterech obszarach:

• przedsiębiorczość i innowacyjność – pomoc studentom w zakresie wejścia na rynek pracy oraz uruchomienia własnej działalności gospodarczej,
  • digitalizacja i cyfryzacja Uniwersytetu – oferta wprowadzenia nowych systemów informatycznych, mających na celu podniesienie jakości obsługi i kształcenia studentów,
  • umiędzynarodowienie – program wymiany międzynarodowej dla pracowników naukowych oraz studentów,
  • badanie potencjału oferty dydaktycznej UKW – działania zmierzające do poprawy wskaźnika zatrudnialności, praktyki i staże w Banku oraz w firmach partnerskich Banku.

O szczegółowych efektach działań naszego Uniwersytetu i BZ WBK będziemy informować na bieżąco.