Szkolenie: Jak skutecznie rozmawiać z pacjentem? Komunikowanie się w opiece zdrowotnej - zmiana terminu

Szanowni Państwo, informujemy, że zaplanowany na 24-25 czerwca 2017 roku warsztat „Jak skutecznie rozmawiać z pacjentem? Komunikowanie się w opiece zdrowotnej" z przyczyn od nas niezależnych odbędzie się  w późniejszym terminie, tj. 23-24 września 2017 roku.

Serdecznie przepraszamy za zmianę i zapraszamy do rejestrowania się na warsztat na stronie  https://podyplomowe.ukw.edu.pl/kierunki.php?tryb=katalog  do 15 września 2017.

***

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kursie z zakresu komunikacji klinicznej. Rozmowy z pacjentami bywają trudne. Nauczymy Państwa jak radzić sobie w nich i budować dobrą relację.

Podczas dwudniowego kursu zdobędą Państwo

• najnowszą wiedzę z zakresu komunikacji klinicznej
  • kluczowe umiejętności komunikowania się z pacjentem

oraz

• przećwiczą zdobytą wiedzę i umiejętności z wykorzystaniem wybranych modeli konsultacji klinicznej, które stosowane są obecnie na całym świecie, w tym Wytycznych Calgary – Cambridge (Kurtz&Silverman, 1996, 2002).

W praktyce klinicznej ważne są zarówno treści, które przekazujemy pacjentom jak również sposób w jaki to robimy. Dlatego w trakcie kursu zapoznamy Państwa z kluczowymi  umiejętnościami, które zwiększą skuteczność konsultacji oraz pomogą w osiągnięciu lepszych wyników zdrowotnych pacjentów. Podzielimy się z Państwem najnowszą wiedzą, którą jako członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenie ds. Komunikowania się w Opiece Zdrowotnej (International Association for Communication in Healthcare, EACH) oraz eksperckiej podkomisji ds. nauczania EACH (the teaching subcommittee of EACH) zdobywamy i poszerzamy systematycznie, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i spotkaniach eksperckich.

Ponieważ najskuteczniejszą formą uczenia się jest uczenie się przez doświadczenie (ang. experiential learning), zdobytą podczas zajęć wiedzę oraz umiejętności będziemy    można przećwiczyć podczas symulowanych rozmów z pacjentem.

Komunikowanie się pracownika opieki zdrowotnej z pacjentem jest podstawową kompetencją kliniczną. Jak pokazują wyniki badań, skuteczna komunikacja zapewnia

• wysoki poziom usług medycznych,
  • większe zadowolenia ze świadczonej opieki medycznej,
  • lepsze zapamiętywanie oraz rozumienie przekazywanych treści
  • lepsze stosowanie się do zaleceń,
  • zwiększona skuteczność konsultacji oraz
  • niższe koszty leczenia.

Chcemy, aby profesjonaliści polskich placówek opieki zdrowotnej korzystali z osiągnięć najnowszej wiedzy w tym zakresie i mieli możliwość doskonalenia umiejętności komunikowania się z pacjentem.

Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym szkoleniu. Pozwoli ono Państwu uaktualnić wiedzę oraz  zdobyć praktyczne umiejętności rozmowy z pacjentem potrzebne w codziennej praktyce klinicznej.

Zaproszenie kierujemy do osób indywidualnych jak i zakładów opieki zdrowotnej z regionu kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji odnajdziecie Państwo na stronie rejestracji kandydatów https://podyplomowe.ukw.edu.pl/kierunki.php?tryb=katalog

Serdecznie zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń.