Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności „Wolontariat studencki” w roku akademickim 2008/2009

Zachęcamy studentów do podejmowania działań w ramach programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wolontariat studencki” w roku akademickim 2008/2009.

• Oferta udziału w programie skierowana jest do studentów różnych kierunków i specjalności - do osób, które chcą z dziećmi i młodzieżą podzielić się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w trakcie studiów, zainteresowaniami i pasją.
  • Program promuje postawy aktywne, przez realizację głównego celu programu- wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców.
  • Grupy studentów - wolontariuszy realizują przygotowane przez siebie projekty edukacyjne rozwijające wiedzę, umiejętności, zainteresowania dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Zajęcia prowadzone są w szkołach. Zachęcają one uczniów do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, a także stymulują ich rozwój osobisty i dążenie do uzyskania Projekty są finansowane przez Stowarzyszenie - studenci uczestniczący w programie otrzymują zwrot kosztów podróży oraz środki pieniężne na zakup materiałów dydaktycznych potrzebnych do realizacji projektu. Zapewnia się studentom ubezpieczenie OC i NW.

Aby zgłosić się do programu wystarczy wejść na stronę www.wolontariatstudencki.pl i zarejestrować się w Internetowej Bazie Projektów.

Informacje można też uzyskać w Studium Praktyk Zawodowych UKW u dr Marii Bulery