Nowe pomysły na rewitalizację Ogrodu Botanicznego UKW

12 czerwca br. w Sali Senatu UKW odbyło się spotkanie dotyczące projektu Rewitalizacja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który zakłada szersze otwarcie jego przestrzeni dla społeczności lokalnej, w tym osób niepełnosprawnych po przywróceniu świetności tego wyjątkowego miejsca.
Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszono szerokie grono interesariuszy:

• radnych Rady Miasta Bydgoszczy oraz przewodniczących Rad Osiedli Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto i Bielawy,
  • przedstawicieli Stowarzyszenia Bydgoska Lokalna Grupa Działania - Dwie Rzeki, Polskiego Związku Niewidomych, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Fundacji dla UKW, Stowarzyszenia Absolwentów UKW, Samorządu Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  • dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 37 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a,
  • reprezentantów lokalnych wspólnot mieszkaniowych oraz firm (m.in. IQ Development).

Program spotkania obejmował: przedstawienie historii oraz analizy SWOT Ogrodu Botanicznego UKW, prezentację projektu Ogród Botaniczny UKW bez barier dla osób niepełnosprawnych oraz pomysłów rozbudowy infrastruktury, dyskusję z udziałem zaproszonych gości oraz zwiedzanie Ogrodu.
Uczestnicy spotkania złożyli deklaracje poparcia dla ujęcia projektu: Rewitalizacja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy.