Porozumienie Centrów Transferu Technologii UTP, UMK i UKW

W dniu 12 czerwca br., w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy Centrów Transferu Technologii w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnym podczas składania podpisów był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Sygnatariuszem ze strony naszego Uniwersytetu był Michał Majcherek, reprezentujący Centrum Transferu Technologii UKW. Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy reprezentował Adam Mroziński, z kolei Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Paweł Matlakiewicz.

Porozumienie oznacza otwartą deklarację współpracy w zakresie wspólnego udziału w projektach, programach i inicjatywach dotyczących przedmiotu działań CTT, wymianę doświadczeń, wspólne działanie w celu doskonalenia prawa i procedur w obszarze współpracy nauki z biznesem. Inicjatywa ma charakter otwarty – do współpracy zaproszone są podmioty o podobnym charakterze, działające w ramach uczelni publicznych i niepublicznych oraz instytuty branżowe na terenie województwa kujawsko- pomorskiego.

Na spotkaniu obecne były media, dzięki czemu możemy zaprosić Państwa do obejrzenia krótkiej relacji:

TVP Bydgoszcz (od 3:39)
 www.bydgoszcz.tvp.pl/32783972/12062017-g-1830

Metropolia Bydgoska
www.metropoliabydgoska.pl/w-obecnosci-wicepremiera-gowina-podpisane-porozumienie-centrow-transferu-technologii-zdjecia/

Bydgoszcz.com
www.bydgoszcz.com/kat-154,a,1164,wizyta-wicepremiera-w-bydgoszczy.html

Strefa Biznesu Gazety Pomorskiej
www.pomorska.pl/strefa-biznesu/prawo-i-podatki/a/jaroslaw-gowin-spotkal-sie-w-bydgoszczy-z-przedsiebiorcami-zdjecia,12172026/