Wzmocnienie współpracy nauka biznes - seminarium

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach konsorcjum projektowego w programie Inkubator Innowacyjności+, zapraszają serdecznie na seminarium informacyjne dotyczące wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym i otoczeniem gospodarczym.

20 czerwca 2017r.o godzinie 11:00

Aula Copernicanum przy ulicy Kopernika 1 w Bydgoszczy.

Program spotkania:

11:00 - 11:15 Współpraca regionalnych uczelni na rzecz rozwoju i innowacyjności.
prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki - Prorektor UTP ds. Współpracy z otoczeniem
dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. - Prorektor UKW ds. Rozwoju i Współpracy

11:15 - 11:30 Założenia programu Inkubator Innowacyjności + . Możliwości rozwoju i współpracy dla innowacyjnych przedsiębiorców i naukowców.
dr inż. Adam Mroziński - Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności - Centrum Transferu Technologii UTP
mgr Michał Majcherek - Centrum Technologii i Innowacji UKW

11:30 - 12:15 Proponowany zakres współpracy Uniwersytetów z Przedsiębiorstwami - według Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS).
Brokerzy innowacji UTP i UKW.

12:15 - 12:30 przerwa kawowa

12:30 - 13:00 Wsparcie innowacyjnych przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Fundusz Badań i Wdrożeń oraz Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy).
Kujawsko-Pomorskia Agencja Innowacji sp. z o.o.

13:00 - 14:00 Aktualne możliwości finansowania innowacji w przedsiębiorstwach z funduszy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (Oferta NCBiR i PARP).
Pracodawcy Pomorza i Kujaw - Związek Pracodawców.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o informację telefoniczną (tel. 52 34-19-129) lub mailową na adres: innowacje@ukw.edu.pl do dnia 18 czerwca 2017 r.

Do dyspozycji Gości zostanie udostępniony parking uczelniany - wjazd od ulicy Kopernika.