Umowa o współpracy UKW z Polską Grupą Zbrojeniową

We wtorek, 27 czerwca Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego zawarła umowy o współpracy z ośmioma uczelniami wyższymi. Jedną z nich jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podpisanie umów pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową i wymienionymi uczelniami wyższymi otwiera możliwość wspólnego prowadzenia prac rozwojowych z zakresu technologii obronnych.
W ramach współpracy będą organizowane konferencje eksperckie, seminaria, warsztaty oraz szkolenia. Porozumienia otwierają też perspektywę tworzenia nowych specjalności oraz nowych kierunków studiów wyższych. Dalsze działania, których inaugurację stanowiło podpisanie umów pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową i uczelniami wyższymi, będą dotyczyły podejmowania prac ukierunkowanych na przygotowanie wspólnych projektów m.in. wykorzystania technologii bezzałogowych umożliwiających prowadzenie operacji w środowisku morskim, opracowania bezzałogowego statku powietrznego pionowego startu i lądowania.
Źródło informacji i zdjęć: www.mon.gov.pl