Wyjazdy dla Nauczycieli Akademickich

Do końca października 2008 roku trwa rekrutacja nauczycieli akademickich chcących wyjechać w roku akademickim 2008/09 z wykładami do uczelni partnerskiej UKW w ramach Programu LLP ERASMUS.

Wyjazdy z wykładami do zagranicznych uczelni partnerskich UKW są ofertą skierowaną do wszystkich pracowników naukowo-dydaktycznych Uczelni. Wymiana może być realizowana tylko z uczelnią posiadającą Kartę Uczelni Erasmusa, z którą Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podpisał umowę o wymianie nauczycieli akademickich. Pobyt w uczelni zagranicznej może trwać od kilku dni do 6 tygodni. Nauczyciel musi przeprowadzić co najmniej 5 godzin zajęć dydaktycznych, a przed wyjazdem jest zobowiązany ustalić Indywidualny program nauczania, który zatwierdza uczelnia macierzysta i uczelnia przyjmująca.

Na realizację wyjazdu nauczyciel otrzymuje z programu Erasmus grant mający na celu dofinansowanie kosztów podróży i pobytu za granicą. Lista uczelni partnerskich UKW oraz obszary wymiany studentów i wykładowców są dostępne na stronie www.erasmus.ukw.edu.pl oraz w załączniku.

Udział w programie Erasmus to wymiana doświadczeń i nawiązanie bliższej współpracy z uczelnią lub instytucją nieakademicką, doskonalenie swoich kompetencji, poznanie systemów kształcenia innych krajów, możliwość opracowania wspólnych programów nauczania, możliwość korzystania z bibliotek i baz danych uczelni zagranicznych.
Szczegółowych informacji na temat możliwości wyjazdu udziela:

Aleksandra Koperska

Biuro Współpracy Międzynarodowej