Polskie Dni Nauki na Ukrainie

W dniach 15-20 sierpnia przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego będą realizować projekt Polskie Dni Nauki na Ukrainie w ośrodkach polonijnych w Chmielnickim i Żytomierzu.

Polskie Dni Nauki na Ukrainie to projekt zainicjowany przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW we współpracy i przy merytorycznym wsparciu dr hab. inż. Marka Macko, prof. nadzw., Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz dr hab. Benedykta Odya, prof. nadzw. Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia.

Jego celem jest popularyzacja osiągnięć polskiej nauki, kultury i sztuki, a także promocja Bydgoszczy, jako ośrodka akademickiego wśród Polonii, jak również wśród sympatyków polskiej kultury i tradycji na Ukrainie. Jest też doskonałą okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej UKW polonijnej młodzieży.

Projekt uzyskał dofinansowanie Urzędu Miasta Bydgoszczy w konkursie na projekty mające szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej miasta Bydgoszczy.

Zajęcia zorganizowane są według trzech głównych ścieżek tematycznych: technicznej, artystycznej i bydgoskiej. Zostaną przeprowadzone głównie w formie warsztatów i prezentacji interaktywnych, które umożliwią uczestnikom czynny udział w zajęciach, a także przyswajanie wiedzy w sposób lekki i przyjemny. Zapoczątkowany na Ukrainie projekt będzie w przyszłości kontynuowany jako impreza cykliczna, odbywająca się w różnych skupiskach Polonii na świecie.

www.pdn.ukw.edu.pl