Ratujmy życie wnuczki naszej pracownicy!

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale w przypadku Izy Słabeńskiej to powiedzenie okazało się niewystarczające. Trzy lata temu dziewczynkę i jej dwójkę rodzeństwa porzuciła matka. Ojciec dzieci zmarł nagle i opiekę przejęła babcia, Małgorzata Czuryk, pracowniczka Działu Administracyjno-Gospodarczego UKW. Życie pokazało, że może być jeszcze bardziej brutalne wobec 12-latki. Iza od początku tego roku miała problemy ze zdrowiem i dopiero pod koniec maja lekarze znaleźli powód tego stanu - chłoniak limfoblastyczny t-komórkowy trzeciego stopnia. W klatce piersiowej dziewczynki zlokalizowano dwa guzy i Iza została poddana intensywnej chemioterapii.

Iza bardzo źle znosi terapię – straciła włosy, mięśnie i niektóre organy odmawiają posłuszeństwa. 12-latka wraz z rodziną wierzy, że zły los musi się w końcu odwrócić i dziewczynka wygra walkę z rakiem. Namiastką normalnego życia dla Izy są przepustki do domu. Warunki codziennego funkcjonowania są jednak bardzo rygorystyczne, bo najmniejsza infekcja może doprowadzić do pogorszenia jej stanu zdrowia.

Leczenie Izy jest bardzo kosztowne – psycholog, rehabilitantka, opiekunka, leki. Matka dziewczynki odmówiła pomocy, na wysokości zadania stanęli inni członkowie rodziny. Niestety Pani Małgorzacie kończą się już środki na leczenie dziecka i opiekę nad trójką wnucząt.

Trudno powiedzieć, czym zawiniło 12-letnie dziecko, że życie ją tak doświadcza. Dopóki trwa walka o Izę i wiara w powrót do zdrowia, musimy pomóc i wspierać Panią Małgorzatę oraz jej rodzinę. Dziewczynkę czekają teraz badania pod kątem przerzutów i dalsze leczenie.

Nie bądźmy obojętni na los Izy. Mały Człowiek toczy nierówną walkę ze swoją chorobą. Dokonując wpłaty na subkonto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “1031 pomoc dla Izy Słabeńskiej” pomagasz Izie zwyciężyć! Nie czekaj więc i pomóż już dziś!