Konstytucja dla nauki – wyraź swoją opinię!

Zamieszczamy list Rektor UKW, prof. dr. hab. Jacka Woźnego w związku z projektem reformy systemu szkolnictwa wyższego.

Szanowni Państwo,
Członkowie Senatu UKW,
Społeczność akademicka UKW,

W związku z przesłaną do Przewodniczącego KRASP  przez ministra Jarosława Gowina  prośbą o zaopiniowanie projektu ustawy 2.0 wraz z przepisami wdrażającymi tę ustawę (projekt jest także dostępny – również w wersji przetwarzalnej – na stronie nkn.gov.pl/ustawa-2-0), uprzejmie proszę o nadsyłanie uwag dotyczących tego projektu do 2 października – na adres rektor@ukw.edu.pl oraz na adres Biura KRASP (biuro@krasp.org.pl).

Jednocześnie zwracam się z prośbą o upowszechnienie projektu ustawy wśród społeczności akademickiej Uczelni i zachęcam do udziału w procesie jego opiniowania poprzez wnoszenie wkładu do uwag przekazanych przez Uczelnię, bądź kierowanie uwag bezpośrednio do MNiSW na adres uwagidoreformy@nauka.gov.pl. W tym drugim przypadku Przewodniczący KRASP prof. Jan Szmidt prosi, aby kopia przekazanych uwag została przesłana do Biura KRASP.

Zebrane opinie posłużą do przygotowania projektu stanowiska KRASP, który będzie przedmiotem obrad na zbliżającym się posiedzeniu Zgromadzenia Plenarnego KRASP (12-13 października br.).

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego