Rok akademicki 2008/2009 uroczyście otwarty

Nasza uczelnia po raz 40. zainaugurowała rok akademicki. Uroczyście przywitaliśmy studentów pierwszych roczników. Wyróżnieni zostali najlepsi absolwenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Pośród licznie zabranych studentów, gośćmi 40. inauguracji byli: prof. dr hab. Maria Elżbieta Orłowska - sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Kurzawa - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Jego Ekscelencja Ordynariusz Bydgoski ksiądz biskup Jan Tyrawa, Dorota Jakuta – przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy, Maciej Grześkowiak - Wiceprezydent Bydgoszczy oraz posłowie RP.

Wyróżnieni zostali nie tylko studenci, absolwenci oraz sportowcy, ale także pracownicy uczelni. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: dr Maria Teresa Gładyszewska, dr Aleksander Henryk Jankowski i dr hab. Marek Wójtowicz, prof. nadzw.. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała dr Alicja Maria Dąbrowska.

Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk Minister Marii Orłowskiej otrzymali: mgr Aleksandra Ignasiak, mgr Robert Dybała, dr hab. Ryszard Gerlach, prof. nadzw., mgr Maria Jankowiak – Rutkowska, dr hab. Sławomir Kaczmarek, prof. nadzw., dr hab. Piotr Malinowski, prof. nadzw., dr Agnieszka Rypel, dr Ewa Wełnic, dr Rafał Zimny.

Medalami Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wyróżnieni zostali: dr Maria Dombrowicz, dr hab. Adam Sudoł, prof. nadzw., prof. dr hab. inż. Marian Żenkiewicz. Medalem Prezydenta Miasta uhonorowany został dr hab. Bassam Aouil, prof. nadzw.. Medalem Kazimierza Wielkiego Casimirus Magnus wyróżniona została Barbara Hyla-Makowska – posłanka na Sejm II, III i IV kadencji oraz byli rektorzy naszej uczelni: prof. Józef Banaszak, prof. Andrzej Michał de Tchorzewski i prof. Adam Marcinkowski.