Welcome week dla zagranicznych studentów programu Erasmus+

1-6 października 2017 roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego organizuje tydzień orientacyjny tzw. welcome week dla zagranicznych studentów programu Erasmus+. W tym semestrze na Uniwersytecie przebywać będą stypendyści z Cypru, Czech, Grecji, Hiszpanii, Indii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Turcji i Szwajcarii. Podczas pierwszego tygodnia pobytu studenci będą uczestniczyć w spotkaniach i imprezach organizowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW i Erasmus Student Network Bydgoszcz. Część imprez organizowana jest wspólnie z innymi bydgoskimi uczelniami, co pozwoli na lepszą integrację wszystkich bydgoskich „Erasmusów”.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m. in.: spotkanie z władzami miasta w ratuszu, zwiedzanie Bydgoszczy, wycieczka do Torunia i Biskupina, zajęcia językowe i kulturowe,  imprezy integracyjne w klubach studenckich oraz spotkanie z Profesorem Karlem Woodem, Amerykaninem, wykładowcą UKW, który opowie o swoich doświadczeniach z perspektywy obcokrajowca od lat mieszkającego w Polsce.

Podczas całego pobytu stypendystom Erasmusa+ towarzyszyć będą studenci UKW uczestniczący w programie Buddy/Mentor. Zadaniem mentorów jest opieka nad studentem zagranicznym, pomoc w aklimatyzacji oraz wsparcie w kwestiach organizacyjnych.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku: www.facebook.com