Legia Akademicka - zgłoszenia do 9 listopada

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przystąpił do programu Legia Akademicka Ministerstwa Obrony Narodowej. Koordynatorem programu został decyzją JM Rektora UKW dr inż. Jacek Czerniak (e-mail: jczerniak@ukw.edu.pl).

Szczegóły programu znajdują się w załączonej ulotce. aktualności dotyczące programu LA na UKW można odszukać na fanpage’u AKMS.IT.UKW.

Najważniejsze korzyści dla studenta:

1. W trakcie studiów może odbyć przeszkolenie wojskowe bez straty dodatkowego czasu (jak udział  np. w NSR).
  2. Bierze udział w wykładzie na UKW.
  3. Po zaliczeniu treści wykładowych, zgłasza się przez UKW do WKU na szkolenie poligonowe.
  4. Odbywa szkolenie poligonowe 21 dni, bez ponoszenia kosztów po stronie studenta, otrzymuje mundur i wyposażenie. Co więcej, MON zapłaci za każdy dzień ukończonego szkolenia prawie 100 zł.
  5. Po tym szkoleniu składa przysięgę wojskową i otrzymuje stopień szeregowego rezerwy.
  6. Może odbyć kolejne szkolenie poligonowe 21 dni i po nim zdać egzamin na kaprala rezerwy.

Jak się zgłosić?

1. Wypełnić deklarację uczestnictwa w projekcie LA na UKW (załącznik)
  2. Wersję elektroniczną bez podpisu wysłać na: dr inż. Jacek Czerniak jczerniak@ukw.edu.pl
  3. Następnie wydrukowaną i podpisaną wersję papierową dostarczyć do:
    Sekretariat Prorektora ds. Finansów i Organizacji UKW
    Aleksandra Żarkowska
    ul. Chodkiewicza 30, p.104

Termin zgłoszenia upływa 09.11.2017.