Międzynarodowy Dzień Tolerancji na UKW

Podczas Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przypadającego co roku 16 listopada, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościć będzie konferencję inauguracyjną projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, inicjowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

Podczas konferencji omówione zostaną poszczególne działania realizowane w ramach projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Przedstawieni zostaną koordynatorzy wszystkich akcji, a także wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu Mapa Tolerancji. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prac wyróżnionych w tym konkursie.

W uroczystości wezmą udział reprezentanci ponad 50 bydgoskich szkół oraz zaproszeni goście, m.in. Wiceprezydent Bydgoszczy, pani Iwona Waszkiewicz,Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, pani Elżbieta Wiewióra oraz przedstawiciele władz Uczelni.

Więcej informacji o projekcie „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, w którym Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest partnerem, dostępnych jest na stronie www.otwarta.bydgoszcz.pl.