Profesor Leszek Balcerowicz gościł na UKW

W piątek, 17 listopada, w Auli Nova Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, gościł profesor Leszek Balcerowicz, polityk, ekonomista, nauczyciel akademicki, Kawaler Orła Białego.
Profesor Leszek Balcerowicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich ekonomistów. W całej swojej dotychczasowej karierze pełnił wiele funkcji, był m.in. wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem finansów w rządach Tadeusza Mazowieckiego (1989–1991), Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Jerzego Buzka (1997–2000), posłem na Sejm III kadencji (1997–2000), prezesem Narodowego Banku Polskiego (2001–2007). W latach 1995–2000 był drugim przewodniczącym Unii Wolności. Założył i przewodniczył radzie think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju. W kwietniu 2016 r. mianowany został przedstawicielem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w gabinecie ministrów Ukrainy, a także jego doradcą i współprzewodniczącym grupy doradców strategicznych do spraw reform tego kraju.
Podczas spotkania ze studentami i mieszkańcami Bydgoszczy, prof. Leszek Balcerowicz poruszał tematy związane z polską i światową gospodarką, komentował także aktualną scenę polityczną w kraju i Europie oraz odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez słuchaczy.