Legia Akademicka MON – prezentacja

Siły Zbrojne zaprezentują 28 listopada br. nowo powstający projekt Ministerstwa Obrony Narodowej. Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego poznają najważniejsze informacje dot. Legii Akademickiej MON, a także będą mogli spróbować swoich sił na mobilnej strzelnicy.

Legia Akademicka MON to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów, organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program został uruchomiony w roku akademickim 2017/2018 jako projekt pilotażowy. 28 listopada na terenie Głównego Kampusu UKW przy ul. Chodkiewicza 30 odbędzie się jego prezentacja.

W godz. 10-14 studenci będą mogli odwiedzić stanowiska SZ RP, gdzie m.in. będzie można oddać strzały z broni laserowej lub amunicji bojowej. Wszystkie próby zostaną przeprowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przyjętymi w polskiej armii. Natomiast o 10:30 w Auli Atrium Doradca Ministra Obrony Narodowej, Grzegorz Matyasik wygłosi wykład inaugurujący projekt Legii Akademickiej UKW. Wykład ten odbędzie się również o 11:45. Natomiast o 11:15 rozpocznie się pokaz lekkiego sprzętu I Pomorskiej Brygady Logistycznej.

Chcąc umożliwić studentom udział w prezentacji, Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. ogłasza 28 listopada w godz. 9:30 – 14:00 godziny rektorskie.