Wyróżnienie dla Wydawnictwa UKW

W dniach 9-11 października 2008 r. odbyła się prestiżowa impreza targowa poświęcona książce naukowej  - XII Poznańskie Dni Książki Naukowej.

Ta impreza służy zaprezentowaniu dorobku poszczególnych wydawnictw, wybierane są również najlepsze publikacje. W pierwszym dniu ogłoszono werdykt jury dwóch prestiżowych konkursów: o Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Najlepszą Książkę Akademicką 2008 oraz o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Ks. Edwarda Pudełko.

Wydawnictwo UKW otrzymało wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką za publikację Marka G. Zielińskiego: "Chełmno - civitas totius Prussiae metropolis XVI-XVIII w.". Wśród wielu pięknie wydanych przez uczelniane oficyny wydawnicze z całej Polski tytułów, wysłanych na konkurs, nasza publikacja zdobyła uznanie Jury nie tylko za walory edytorskie, ale i za interesujące ujęcie materiału badawczego, rzadko podejmowanego przez historyków polskich. Jest to wyróżnienie nobilitujące zarówno Autora książki, jak i nasze Wydawnictwo.