Doktoryzowanie dla biologów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego otrzymał kolejne, ósme już, prawa do doktoryzowania. Wniosek dotyczący biologii, złożony przez Wydział Nauk Przyrodniczych, zaakceptowała Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów Naukowych.

Komisja, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego postanowiła przyznać Wydziałowi Nauk Przyrodniczych UKW uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk biologicznych w dyscyplinie biologia.

- To duże wydarzenie dla naszego Wydziału – mówi Dziekan WNP, dr hab. Sławomir Kaczmarek, prof. nadzw.. – Wniosek uzyskał bardzo dobre recenzje: efekt przyniosły lata pracy, rozwoju kadry oraz bazy badawczej.

Pierwsi studenci rozpoczęli studiowanie biologii w naszej Uczelni w 1991 roku. Kolejne lata to rozbudowa najpierw katedry, a później instytutu biologii. Dziś jednostki prowadzące kształcenie i badania to Instytut Biologii Środowiska oraz Katedra Biologii Eksperymentalnej.
Pracownicy obu mogą się poszczycić nie tylko zasiadaniem w prestiżowych gremiach naukowych, ale i np. licznymi grantami krajowymi i zagranicznymi.