Zespołowy Projekt Informatyczny

W tym roku po raz drugi na UKW odbędzie się publiczna prezentacja projektów studenckich wykonanych przez studentów IV roku Informatyki w ramach "Zespołowego Projektu Informatycznego". Prezentacja odbędzie się 23 stycznia 2018 roku o  godz. 9.00 w Sali Koncertowej UKW, ul. Kopernika 1.
Studenci kierunku Informatyka, prowadzonego przez Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW, przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym realizują przedmiot "Zespołowy projekt informatyczny", w ramach którego pracują nad zadaniem projektowym z branży IT.
Z Bydgoskiego Klastra Informatycznego do współpracy przystąpiło pięć firm: BSB, Eximo Project, Humante, Logon, Syneo.pl i TKomp. Dyrektorzy i kierownicy, zarządzający na co dzień firmami i projektami IT, dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem. Podczas zajęć studenci realizowali zadania, których są autorami. Mieli na to rok. Praktyczne podejście do programowania ma dać studentom możliwość poznania jego specyfiki i tajników. Z kolei pracodawcy przekazują wiedzę potrzebną w pracy zawodowej. Dla wielu firm jest to także naturalna forma znalezienia przyszłych współpracowników. Studentom daje to możliwość sprawdzenia siebie i spojrzenia na swój pomysł nie tylko okiem programisty, ale i menedżera. Co ważne, jest to kolejne działanie wśród członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, które będzie miało wpływ na poziom nauczania i edukacji w naszym regionie.
Program:
• 9.00 – 9.15 – wprowadzenie,
• 9.15 – 9.25 – project pt. „Organit” – BSB
• 9.30 – 9.40 – project pt. „COLLO-PAR” – Eximo Project
• 9.45 – 9.55 – project pt. „Czytania” – Logon
• 10.00 – 10.10 – project pt. „#HashTrendy” – Syneo
• 10.15 – 10.25 – project pt. „Pocket Rescuer” – TKomp
• 10.25 – 10.35 – przerwa (obrady komisji),
• 10.45 – 11.00 – Ogłoszenie wyników konkursu na „najlepszy projekt”.