Adam Michnik gościł na UKW

W czwartek, 18 stycznia na UKW gościł publicysta, pisarz, historyk, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, Kawaler Orderu Orła Białego - Adam Michnik. Spotkanie przyciągnęło komplet słuchaczy, mieszkańców Bydgoszczy i gości spoza miasta, grono studentów bydgoskich uczelni oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Gość opowiadał przede wszystkim o swojej działalności politycznej i publicznej, między innymi o wydarzeniach marcowych z 1968 r., gdy relegowanie jego osoby i Henryka Szlajfera z uczelni przez władze Uniwersytetu Warszawskiego, za sprzeciw wobec zakazu wystawiania spektaklu „Dziady” w reżyserii Kazimierza Dejmka, doprowadziło do protestów studenckich w Polsce tłumionych siłą przez Milicję Obywatelską, ZOMO i ORMO. Adam Michnik opowiadał również o swojej działalności w KOR, NSZZ Solidarność, Komitecie Obywatelskim, komentował zmieniającą się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza sytuację gospodarczą i polityczną w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, odpowiadał na pytania słuchaczy.