10 Miniatur na UKW: Podsumowanie wyników konkursu NCN: MINIATURA 1

W związku z opublikowaniem przez Narodowe Centrum Nauki ostatniej listy rankingowej w konkursie Miniatura 1, informujemy, iż wsparcie finansowe na naszej uczelni otrzymało w sumie 10 naukowców, na łączną kwotę 271 922 zł.
Zestawienie otrzymanych Miniatur:

1. Dr inż. Łukasz Apiecionek (Instytut Techniki) - Opracowanie modelu architektury systemu rozproszonego dla Internet of Things z uwzględnieniem aspektu bezpieczeństwa przetwarzanych i przesyłanych informacji.
  2. Dr inż. Jacek Czerniak (Instytut Techniki) - Nowe metody optymalizacji rojowej wyposażone w rozmyte mechanizmy sterowania OFN.
  3. Dr Katarzyna Faleńczyk-Koziróg (Katedra Biologii Ewolucyjnej) - Mikrostawonogi glebowe mezoform korytowych Doliny Dolnej Wisły.
  4. Dr Kamiia Litwic-Kaminska (Instytut Psychologii) - Psychologiczne wyznaczniki jakości snu mierzonej kwestionariuszowo oraz z wykorzystaniem podejścia Ecological Momentary Assesment (EMA) u nieaktywnych fizycznie studentów.
  5. Dr Alicja Malina (Instytut Psychologii) - Znaczenie I źródła wsparcia w procedurze in vitro. Badanie eksperymentalne.
  6. Dr Piotr Prokopowicz (Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej) - Hybrydyzacja wybranych metod inteligencji obliczeniowej modelujących dane nieprecyzyjne.
  7. Dr Mirosław Rurek (Instytut Geografii) - Badania działalności bobrów w holocenie na przykładzie wybranych dolin Niżu Polskiego.
  8. Dr Waldemar Sieg (Instytut Matematyki) - Liniowe przedłużenia pewnych funkcji pierwszej klasy Baire’a.
  9. Dr Katarzyna Smyczyńska (Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej) - Uwspólnić przeszłość. Pamięć jako pomost międzypokoleniowy w książkach artystycznych poświęconych wykluczeniu i opuszczeniu.
  10. Dr Marcin Wałdoch (Instytut Nauk Politycznych) - Dociekliwi jako nowy ruch społeczny: analiza porównawcza aspektów politycznych realizacji prawa dostępu do informacji publicznej w Nowej Zelandii i Polsce.

Łącznie w konkursie Miniatura 1 pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy złożyli 27 wniosków. Skuteczność w uzyskaniu dotacji wyniosła 37%.