Współpraca UKW z IV LO

6 lutego 2018 r. zawarto porozumienie między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Umowę podpisali: JM Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny ze strony Uniwersytetu oraz Dyrektor IV LO mgr Katarzyna Kijewska-Południak ze strony Szkoły.

Celem podjętej współpracy jest opieka nad uczniem zdolnym, inspirowanie nauczycieli do poszukiwań kreatywnych rozwiązań dydaktycznych, wymiana doświadczeń oraz promocja nauki, Uniwersytetu i Szkoły wśród mieszkańców Miasta. Uniwersytet obejmuje patronat nad klasami o profilu humanistyczno-kulturoznawczym.

Uczniowie Szkoły będą mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych UKW, a uczniowie szczególnie zdolni wskazani przez Szkołę będą mogli brać udział w pracach studenckich kół naukowych Uniwersytetu.

Nad prawidłową realizacją porozumienia nadzór sprawować będą wyznaczenie koordynatorzy współpracy:

• ze strony Wydziału Humanistycznego UKW - dr Monika Opioła-Cegiełka
  • ze strony Szkoły - mgr Bogumiła Myszkowska.