Międzynarodowa konferencja - Odkrywając Wygotskiego

W dniach 19-20.03.2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: Odkrywając Wygotskiego. Socjo-historyczno-kulturowe podejście do rozwoju i edukacji. Rekonstrukcje i tropy historyczno-metodologiczne. Sympozjum I. Rozwojowe podejście do edukacji według Lwa S. Wygotskiego. Od teorii do zmiany w praktyce.

Oryginalna socjo-historyczno-kulturowa teoria rozwoju Lwa S. Wygotskiego inspiruje badaczy na całym świecie do podejmowania licznych studiów teoretycznych, metodologicznych, inicjuje nowe projekty rozwojowo-badawcze, jest także zaproszeniem do rozwiązywania problemów (badawczych) współczesnej edukacji.
Heurystyczny potencjał teorii Lwa S. Wygotskiego jest nieoceniony. Coraz częściej mówi się o „nieodkrytym Wygotskim”, tropach które pozostawił, problemach, które zasygnalizował…
Oryginalność myśli Lwa S. Wygotskiego i jego niezwykła intuicja badawcza tworzy krytyczną przestrzeń dla dyskusji, wymiany doświadczeń w zakresie podjętych prób poszukiwania ukrytych i głębszych znaczeń konceptualizacji naukowej procesów metapoznawczych.

Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej - Centrum Badań nad Rozwojem i Uczeniem się Instytutu Pedagogiki, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do powrotów do studiowania oryginalnych źródeł, ale też do podjęcia wyzwań w zakresie poszukiwania „nieodkrytych problemów” obecnych w wyrafinowanej poznawczo koncepcji Lwa S. Wygotskiego, ich odczytywania w  kontekście współczesnej kultury edukacji.

Wszelkie informacje na stronie: www.vygotsky-symposium2018.ukw.edu.pl

Szanowni Państwo, rejestracja udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Rozwojowe podejście do edukacji według Lwa S. Wygotskiego. Od teorii do zmiany w praktyce" została zamknięta. Osoby zainteresowane informujemy, że istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia udziału biernego lub udziału w sesji posterowej do dnia 05.03.2018.