Konkurs POWER na programy kształcenia nauczycieli

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane: od dnia 26 kwietnia 2018 r. (godz. 08:15) do dnia 13 czerwca 2018 r. (godz. 14:00)

Programy kształcenia nauczycieli, realizowane w projekcie, muszą być:

• opracowane w oparciu o programy wypracowane w projekcie pozakonkursowym Opracowanie modelowych programów kształcenia nauczycieli.
  • Wydział uczelni, który będzie realizować działania w ramach projektu, nie posiada w momencie złożenia wniosku negatywnej oceny jakości kształcenia PKA na którymkolwiek z kierunków, w ramach których będą realizowane działania w ramach projektu.
  • Programy muszą określać podstawowe efekty kształcenia oraz metody ich osiągania przez studentów.
  • Programy muszą zawierać treści istotne z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego.
  • Stworzone programy kształcenia powinny przyczynić się również do rozwoju kompetencji pedagogicznych, kompetencji społecznych studentów.
  • Mają one uwzględniać nowoczesne metody pedagogiczne oraz zastosowanie narzędzi cyfrowych.

Planowana alokacja na konkurs wynosi: 200 000 000,00 PLN

Maksymalna wartość projektu wynosi: - dla uczelni kształcących 4001-12000 studentów (stan na dzień złożenia projektu) - 6 000 000 PLN,

Wszelkie niezbędne informacje zawiera Regulamin konkursu wraz z załącznikami opublikowany w serwisie internetowym IOK. www.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz www.ncbr.gov.pl, gdzie publikowane są wszelkie istotne informacje, w tym również dotyczące wytycznych zatwierdzonych przez Ministra Rozwoju. Wszelkich wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu udziela IOK w odpowiedzi na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: nauczyciele@ncbr.gov.pl. W trakcie trwania procedury konkursowej IOK zorganizuje spotkania z potencjalnymi wnioskodawcami, służące wyjaśnieniu kwestii istotnych w trakcie przygotowywania wniosku oraz opublikuje w serwisie internetowym (w zakładce www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/power) FAQ zawierający odpowiedzi i wyjaśnienia dotyczące kwestie najczęściej poruszanych przez wnioskodawców.

W razie pytań zapraszamy do Biura Funduszy Europejskich UKW, ul. J. K. Chodkiewicza 30, budynek „F” tel. 52 321 61 91 w. 41; fax 52 3216191 w. 42; e-mail: fundusze@ukw.edu.pl