Nowy kierunek studiów - pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika resocjalizacyjna to nowy kierunek studiów w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który będzie można studiować już od października. Studia te mają charakter dualny – zajęcia dydaktyczne łączą się z praktycznymi realizowanymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Studia pedagogika resocjalizacyjna to studia dla ludzi odważnych, gotowych do trudnych wyzwań, którym dobro innych leży na sercu. Jeżeli chcesz zmieniać osoby niedostosowane społecznie, pomagać i udzielać im wsparcia to jest to kierunek dla Ciebie. Dzięki Tobie wiele osób zacznie życie od nowa, zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, a także wykorzysta swoje umiejętności twórczo i kreatywnie.

Studia pedagogika resocjalizacyjna to studia dualne o profilu praktycznym, gdzie nauka odbywa się przemienne w formie zajęć dydaktycznych realizowanych w uczelni i praktycznych odbywanych w różnych placówkach (młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, placówkach opiekuńczo – wychowawczych, zakładach poprawczych, organizacjach pozarządowych, aresztach śledczych i zakładach karnych)  w postaci praktyk i staży. Realizacja zajęć na terenie uczelni oraz praktycznych w postaci stażu i praktyk pozwoli Ci nabyć nie tylko wiedzę teoretyczną dotycząca pracy z osobami niedostosowanymi społecznie, ale i niezbędne doświadczenie, które w pełni będzie odpowiadać potrzebom rynku pracy. Te studia przygotują Cię do wejścia na rynek pracy i dadzą Ci nie tylko wiedzę, ale doświadczenie.

Kierunek studiów został zgłoszony do konkursu: POWR.03.01.00-IP.08-00-DUO/18.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rekrutacja.ukw.edu.pl.

Kierunek ten będzie dostępny wyłącznie w trybie stacjonarnym. Osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi mogą wybrać kierunek pedagogika - specjalnośc resocjalizacja.