Spotkanie z Zastępcą Sekretarza Generalnego NATO

10 kwietnia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego gościć będzie Zastępca Sekretarza Generalnego NATO Patrick Turner.

Patrick Turner w strukturze kierownictwa NATO jest trzecią osobą w hierarchii. Na UKW najpierw spotka się z władzami rektorskimi Uczelni, a  następnie o godzinie 11.00 wygłosi dla studentów Instytutu Nauk Politycznych UKW wykład połączony z dyskusją poświęconą bieżącej działalności Paktu Północnoatlantyckiego. Spotkanie poprowadzi dr Kamila Sierzputowska.

UKW w swojej ofercie dydaktycznej ma ponad 50 kierunków, a wśród nich także te poświęcone tematyce wojskowej i bezpieczeństwa narodowego. Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych proponuje m.in. kierunek wojskoznawstwo, natomiast Instytut Nauk Politycznych - kierunek bezpieczeństwo narodowe oraz zarządzanie bezpieczeństwem narodowym.