Wybraliśmy logotyp z okazji 50- lecia Uczelni

W 2019 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jako Uczelnia będąca spadkobiercą swoich poprzedniczek - Akademii Bydgoskiej (2000-2005), Wyższej Szkoły Pedagogicznej (1974-2000) i Wyższej Szkoły Nauczycielskiej (1969-1974), obchodzić będzie jubileusz 50-lecia. W związku z tym już w tym roku oficjalnie rozpoczną się uroczystości związane z jubileuszem, o czym w szczegółach poinformujemy później.

Jednym z elementów święta będzie okolicznościowy logotyp jubileuszu. Od początku lutego tego roku trwały dwa konkursy - na logotyp i gadżet 50-lecia Uczelni. W przypadku gadżetu Komisja Konkursowa postanowiła nie rozstrzygać konkursu.

Na konkurs logotypu 50-lecia Uczelni, który trwał od lutego do kwietnia 2018 r. Komisja oceniająca zakwalifikowała nadesłane prace 42 autorów. Komisyjne gremium obradowało w składzie: dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. UKW - Przewodniczący oraz członkowie: Mariola Majorkowska, Zastępca Kanclerza UKW, Honorata Pionke, specjalista ds. reklamy, właścicielka firmy Polka Design, Bogusław Kuraś, rysownik, malarz, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego, Sławomir Łaniecki, kierownik Działu Promocji UKW, Sekretarz Komisji: Urszula Krzyżańska, Dział Promocji UKW. Oceniano następujące kryteria: walory artystyczne, pomysł, komunikatywność, wyrazistość i czytelność oraz walory użytkowe. Jednogłośnie została wybrana propozycja logotypu przygotowana przez Jarosława Dziubka z Warszawy. Wyróżniono także dwa inne projekty autorstwa Aleksandry Adamczyk z Katowic i Marka Bołtryka z Wrocławia.

Laureatowi i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.