Współpraca UKW z Uniwersytetem w Kazachstanie

W dniach 23-26 kwietnia 2018 r. gościliśmy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego Rektora Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku Ashata Salimovich Imangalieva, profesora, doktora nauk pedagogicznych.

Bliska współpraca między UKW a WKSU rozpoczęła się już w roku 2012, wraz z podpisaniem oficjalnej umowy o współpracy akademickiej. Od tamtej pory na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, gościliśmy już ponad 30 studentów i pracowników akademickich z uczelni w Uralsku, którzy w ramach mobilności akademickiej studiowali na studiach semestralnych lub przebywali na stażach naukowych. Od ubiegłego roku oba Uniwersytety realizują wspólnie program Erasmus Plus - Mobilność z Krajami Partnerskimi.

W ramach rozstrzygniętego przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego Republiki Kazachstanu konkursu, w roku akademickim 2018/2019 w naszej partnerskiej uczelni w Uralsku, pracownik naukowy UKW będzie pełnił funkcję Dyrektora Centrum Edukacji Multilingwalnej.

Podczas trwającej właśnie wizyty delegacji z Uralska na naszym Uniwersytecie prowadzone są rozmowy na temat możliwości uruchomienia programu podwójnego dyplomowania na określonych kierunkach studiów. Obie uczelnie będą dążyć do rozwijania dalszej współpracy w zakresie nauki, edukacji oraz wymiany interkulturowej.

25 kwietnia 2018 r. podczas Święta Uczelni Wielkiego Rektor Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku prof. Ashat Salimovich Imangaliev został odznaczony Medalem Pamiątkowym UKW Casimirus Magnus.