11 maja - „Dniem otwartym funduszy europejskich” na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ostatnich latach skorzystał i nadal korzysta z liczonych już w dziesiątki milionów złotych dotacji pozyskanych w ramach różnych projektów unijnych lub wspieranych przez Unię Europejską z przeznaczeniem na rozwój nauki i infrastruktury naukowo-badawczej. Uzyskane w ten sposób wartości wykorzystywane są przede wszystkim na wzmocnienie potencjału dydaktycznego i naukowo-badawczego naszej Alma Mater, korzystając z nich również mieszkańcy Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego.

W związku z „Dniami otwartymi funduszy europejskich” 11 maja na UKW odbędą się otwarte pokazy i prezentacje wybranych projektów unijnych przeznaczone dla wszystkich chętnych, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach:

1. W Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej odbędą się warsztaty obejmujące różne aspekty związane z Inżynierią Odwrotną, Skanowanie i Druk 3D, w tym:
  • przygotowanie do skanu 3D, z przygotowaniem stanowiska,
  • skan 3D różnymi metodami, skan obiektów małych i dużych,
  • przetwarzanie i korekcja danych 3D, w oparciu o darmowe oprogramowanie,
  • omówienie różnych technik druku 3D, z prezentacją przykładów
  • przygotowanie do druku 3D różnymi metodami, jak FDM, SLA, PolyJet,
  • druk 3D z zastosowaniem trzech technik wytwarzania,
  • oczyszczanie i prace wykańczające na przykładowych drukach

Miejsce wydarzenia: IMiIS, sala nr 14, ul. Kopernika 1, Bydgoszcz w godzinach: 10.00–14.00. Prowadzący: mgr Zbigniew Szczepański, tel. 52 32 57 642 e-mail: zszczep@ukw.edu.pl

1. W Bibliotece Głównej UKW:
  • 00–14.00 poznawanie Biblioteki UKW - oprowadzanie indywidualne,
  • 00 i 13.00 - oprowadzanie grupowe po uprzednim zgłoszeniu – tel.: 52 326 64 58. W programie prezentacje: „Zbiory specjalne Biblioteki UKW”, „Kolekcja komiksów”, „Jak powstawał nowy gmach Biblioteki" – film. Istnieje możliwość zobaczenia wystaw: „Jerzy Wróblewski. Mistrz komiksu z Bydgoszczy”, "Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle badań archeologicznych", Malarstwo Włodzimierza Iwanka i plakaty Jakuba Kaji „Niedopowiedziane...”

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ul. Karola Szymanowskiego 3 85-074 Bydgoszcz, w godzinach: 11.00–14.00, kontakt: dr Aldona Chlewicka, tel: 52 326 64 60.

W galerii poniżej przykłady wsparcia unijnego dla UKW.