Medalowy UKW - AMP w Wioślarstwie

19 maja 2018 r. na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie.

W zawodach wystartowało blisko dwustu uczestników reprezentujących dwadzieścia uczelni. Nasze zawodniczki i zawodnicy spisali się na medal! W typie uniwersytetów UKW był najlepszy, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

UKW zdobyło 9 medali w następujących konkurencjach:

Klasyfikacja generalna:

• medal srebrny - dwójka podwójna kobiet ( Klaudia Jedynak i Monika Kowalska)
  • medal srebrny - jedynka kobiet (Monika Kowalska)
  • medal brązowy - ósemka kobiet (Patrycja Wojtkowiak, Magdalena Baszyńska, Ewa Gałek, Klaudia Jedynak, Monika Kowalska, Eliza Skornia, Emilia Pilut-Leszczyńska, Wiktoria Łukasiewicz i sterniczka Michalina Kowalska)

Klasyfikacja "Uniwersytety":

• medal złoty - dwójka podwójna kobiet ( Klaudia Jedynak i Monika Kowalska)
  • medal złoty - jedynka kobiet (Monika Kowalska
  • medal złoty - ósemka kobiet (Patrycja Wojtkowiak, Magdalena Baszyńska, Ewa Gałek, Klaudia Jedynak, Monika Kowalska, Eliza Skornia, Emilia Pilut-Leszczyńska, Wiktoria Łukasiewicz i sterniczka Michalina Kowalska)
  • medal srebrny - dwójka podwójna kobiet (Ewa Gałek, Magdalena Baszyńska)
  • medal srebrny - jedynka kobiet (Klaudia Jedynak)
  • medal brązowy - jedynka mężczyzn (Dawid Wachowicz)

Nasze studentki i studenci na co dzień trenują w bydgoskich klubach wioślarskich: RTW Lotto Bydgostii, Bydgoskim Klubie Wioślarskim i Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim. Trenerem i opiekunem naszych uniwersyteckich wioślarzy i wioślarek jest Lech Olszewski.

Gratulujemy!

Więcej informacji i zdjęć na profilu AMP w Wioślarstwie oraz w galerii.

fot. A. Obiała