Pięć medali karateków na AMP

Podczas rozgrywanych we Wrocławiu AMP w Karate WKF zawodnicy z naszej uczelni wrócili aż z 5 medalami. W kategorii kumite kobiet -55kg Marta Dzielak po emocjonujących walkach wywalczyła brązowy medal. Zeszłoroczna wicemistrzyni AMP z kategorii +68kg Marzena Zalewska w tym roku również nie zawiodła i zdobyła trzecie miejsce. Ponadto dziewczyny startowały w kumite drużynowym, lecz tam uległy bardzo mocnej drużynie z Politechniki Opolskiej. W klasyfikacji punktowej kobiet typ uczelni uniwersytety UKW zajęło drugie miejsce.

Po konkurencjach kobiet walczyli mężczyźni. Tym razem niestety indywidualnie nie zdobyli medalu. Aziz Cem wywalczył 5. miejsce w najliczniej obsadzonej konkurencji -75kg, a Mariusz Migdalski znalazł się tuż za podium w najcięższej kategorii +84kg. Niepowodzenie w konkurencjach indywidualnych nasi karatecy odbili sobie w walkach drużynowych. Reprezentacja w składzie Mariusz Migdalski, Aziz Cem i Piotr Kołakowski zdobyła trzecie miejsce. Pierwszy pojedynek z późniejszymi finalistami z Politechniki Gdańskiej przegrali 1:2, lecz w repasażach pokonali Politechnikę Poznańską 2:1 i w walce o brąz Politechnikę Łódzką 2:0.

W klasyfikacji punktowej mężczyzn w typie uczelni uniwersytety UKW zdobyło złoty medal!