Bydgoski Festiwal Nauki za nami!

Już po raz dziewiąty bydgoskie uczenie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki, który odbył się w dniach 23-27 maja 2018 r.

Po raz dziewiąty udało nam się zaszczepić wielu osobom bakcyla nauki. Każdy, kto przybył na tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki mógł zapoznać się z nowinkami ze świata nauki i techniki, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, odkrywać tajemnice, eksperymentować, wymieniać się doświadczeniem i poszerzać swoje horyzonty. Kolejna edycja Festiwalu utwierdziła nas wszystkich w przekonaniu, że na naukę nigdy nie jest za wcześnie ani za późno.

Łącznie w kampusach uczelni-organizatorów i w siedzibach naszych partnerów oraz na terenie Chojnic, Człuchowa, Działdowa, Inowrocławia i Solca Kujawskiego odbyło się 995 wydarzeń: wykładów, warsztatów, dyskusji, pokazów, gier, wycieczek, konkursów, przedstawień teatralnych, koncertów, laboratoriów, stoisk i wystaw. Warto podkreślić, iż przygotowanie rekordowej liczby wydarzeń było możliwe dzięki zaangażowaniu ponad 85 naszych partnerów - firm prywatnych, stowarzyszeń, organizacji i instytucji.

Każdy z pięciu dni festiwalu oferował ogromną liczbę ciekawych zajęć dla osób w każdym wieku od warsztatów dla rodziców z niemowlakami po seniorów. W tym roku na wszystkich zainteresowanych nauką czekało łącznie blisko 25000 miejsc na zajęciach. Dodatkowo odbyło się ponad 45 wystaw i stoisk, na których liczba miejsc była nieograniczona. Tak ogromna liczba wolnych miejsc pozwoliła na włączenie się w Festiwal również osobom spoza Bydgoszczy.

Podczas inauguracji tegorocznej edycji BFN 23 maja 2018 r. w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy z wykładem dla ponad 300 gości wystąpił prof. UAM dr hab. Karol Kacprzak. Muzyczną gwiazdą tego wydarzenia był koncert zespołu Future Folk ze Stanisławem Karpiel Bułecką, który swą charyzmą i energetyczną muzyką wprowadził publiczność w stan niebywałej euforii.

Nie można oczywiście zapomnieć o tegorocznym Pikniku Naukowo-Rodzinnym w dniu 27 maja na zakończenie Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który odbył się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej w godzinach 12:00-18:00. Oprócz mnóstwa atrakcji na stoiskach uczelni oraz partnerów Festiwalu odbywały się równocześnie pokazy, występy, koncerty, przedstawienia i warsztaty na scenie - między innymi: pokaz zumby, doświadczeń w wykonaniu Fundacji Profesora Ciekawskiego i sztuk walki.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznej edycji. Zapraszamy za rok!