UKW na XX Światowej Konferencji Gospodarczej w Toruniu

Reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uczestniczyli w Jubileuszowej XX Światowej Konferencji Gospodarczej w Toruniu, która łączy przedstawicieli polonijnego świata biznesu z całego globu. Stanowi dla nich swego rodzaju platformę dialogu, jest okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

Pierwszy dzień poświęcony był wystąpieniom gości i uczestników oraz prezentacji stoisk wystawców. Wydarzenie odbywało się w pięknych murach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Jednym z nich było stoisko Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Dzień obfitował w liczne rozmowy na temat oferty Uniwersytetu jak również rozmowy networkingowe z przedsiębiorcami z różnych branż, m.in.: awionika, odnawialne źródła energii czy motoryzacja. Nawiązano relacje biznesowe i odnotowano liczne deklaracje podjęcia dalszych rozmów w przedmiocie współpracy przedsiębiorstw z Centrum Transferu Technologii i Innowacji działającego na UKW.

Drugi dzień skupiony był wokół sesji tematycznych obrad i paneli. Odbyła się sesja panelowa pn. "Nauka i biznes - fundament sprzyjający rozwojowi opartemu o innowacje", która była okazją do przedstawienia osiągnięć UKW, w tym egzoszkieletu. Do udziału w panelu biomedycznym zostali zaproszeni dr Anna Szkulmowska (UMK, tomograf optyczny), dr Aleksandra Radtke (UMK, nanoimplanty) oraz dr Emilia Mikołajewska (CM UMK, egzoszkielet) i dr inż. Dariusz Mikołajewski (UKW, egzoszkielet). Moderatorem panelu był prof. dr hab. Włodzisław Duch. Nasz egzoszkielet wzbudził największe zainteresowanie spośród prezentowanych rozwiązań, w tym wśród inwestorów z całego świata.