Polskie Dni Nauki na Litwie

W dniach 5-8 czerwca 2018 r. przedstawiciele UKW będą realizować projekt Polskie Dni Nauki na Litwie w polskich szkołach okręgu wileńskiego.

Polskie Dni Nauki to projekt zainicjowany w 2017 roku przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW we współpracy i przy merytorycznym wsparciu dr hab. inż. Marka Macko, prof. nadzw., Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz dr hab. Benedykta Odya, prof. nadzw. Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia.

Jego celem jest popularyzacja osiągnięć polskiej nauki, kultury i sztuki, a także promocja Bydgoszczy i UKW, jako ośrodka akademickiego wśród Polonii, jak również wśród sympatyków polskiej kultury i tradycji za granicą.

Pierwsza, zeszłoroczna edycja odbyła się w stowarzyszeniach polonijnych i domach polskich w obwodach Chmielnickim i Żytomierskim na Ukrainie. W tym roku wykładowcy odwiedzą polskie szkoły w okręgu wileńskim na Litwie: Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie, Szkołę Średnią im. Józefa Obremskiego w Mejszagole oraz Gimnazjum w Awiżeniach.

Zajęcia, zorganizowane według trzech głównych ścieżek tematycznych: technicznej, artystycznej i bydgoskiej, zostaną przeprowadzone głównie w formie warsztatów i prezentacji interaktywnych, które umożliwią uczestnikom czynny udział w zajęciach, a także przyswajanie wiedzy w sposób lekki i przyjemny.

Projekt uzyskał dofinansowanie Urzędu Miasta Bydgoszczy w konkursie na projekty mające szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej miasta Bydgoszczy.

www.pdn.ukw.edu.pl