Dr inż. Sebastian Kula ambasadorem programu NVIDIA

Miło nam poinformować o osiągnięciu dr inż. Sebastiana Kuli z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW, który został ambasadorem i kwalifikowanym instruktorem programu ufundowanego przez globalną firmę NVIDIA. Program NVIDIA Deep Learning Institute (DLI) University Ambassadorship dotyczy wsparcia działalności naukowej i dydaktycznej uczelni wyższych w dynamicznie rozwijającym się obszarze nauki jakim są głębokie sieci neuronowe.

W ramach wsparcia, poza dostępem do wysokiej klasy materiałów naukowych i dydaktycznych poprzez e-learningową platformę w chmurze przewidziane są bezpłatne, certyfikowane przez firmę NVIDIA warsztaty dla studentów, naukowców i pracowników UKW. Tematem warsztatów będzie zastosowanie głębokiego uczenia w przetwarzaniu obrazów. Ta tematyka ma decydujący wpływ na rozwój przemysłu czwartej generacji, pojazdów autonomicznych, samosterujących się dronów czy inteligentnych robotów. Dzięki wsparciu i współpracy z firmą NVIDIA pracownicy i studenci UKW będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami rewolucyjnie zmieniających się technologii komputerowych.