Student UKW mistrzem świata w kulturystyce

Tomasz Giza, student I roku wychowania fizycznego UKW, zajął pierwsze miejsce w kategorii junior open do 23 lat podczas Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Fitness odbywających się na początku czerwca w miejscowości Cebu City leżącej na malowniczej filipińskiej wyspie Cebu.

W mistrzostwach wystartowało 200 zawodników z 17 krajów. Jak sam zawodnik przyznaje, sukces jest ukoronowaniem niezwykle udanego sezonu startowego. Jego udział w mistrzostwach niemal do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania ze względu na kwestie finansowe, na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Po ostatnich sukcesach wioślarek i wioślarzy oraz karateków - studentów UKW, wyczyn Tomasza Gizy wzbogaca tegoroczne nieprzeciętne osiągnięcia sportowe naszych sportowców.

W imieniu społeczności akademickiej UKW serdecznie gratulujemy sukcesu.