Nagrody Marszałka dla UKW

19 czerwca 2018 r. odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jedną z nagród zdobyli pracownicy UKW. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej przyznawane w naszym województwie.

Miło nam poinformować, że nagrodę w kategorii: Nauka, badania naukowe, postęp techniczny otrzymał zespół w składzie: prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. nadzw. dr hab. inż. Marek Macko, dr inż. Dariusz Mikołajewski, mgr Zbigniew Szczepański (wszyscy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), prof. dr hab. Aleksander Goch, dr Emilia Mikołajewska (wszyscy: Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) - za opracowanie drukowanego w technologii 3D egzoszkieletu pasywnego dla dzieci z osłabieniem sił kończyn górnych. Nagrodę w kategorii: Sport otrzymała Iga Baumgart-Witan, która studiuje na UKW wychowanie fizyczne, lekkoatletka Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz - za sukcesy sportowe w 2017 roku. Ponadto wyróżnienia otrzymał w kategorii: Kultura - Piotr Salaber i ksiądz Sylwester Warzyński (Instytut Filozofii UKW) - za stworzenie oratorium Non omnis moriar. We mnie jest miejsce spotkania, którego wykonania uświetniły ustanowienie św. Jana Pawła II patronem województwa kujawsko-pomorskiego oraz w kategorii: Sport Aleksander Opaczewski, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej, Adam Szulc (Instytut Kultury Fizycznej UKW), asystent trenera reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej - za doprowadzenie w 2017 r.reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej do wicemistrzostwa olimpijskiego podczas XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących w „Deaflympics” w tureckim Samsun.

Wydarzenie uświetnił koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera.

Nagrody Marszałka przyznawane są w następujących dziedzinach:

• gospodarka,
  • fundusze unijne,
  • rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich,
  • innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich,
  • nauka, badania naukowe i postęp techniczny,
  • edukacja,
  • kultura,
  • ochrona zdrowia,
  • sport,
  • ochrona środowiska naturalnego,
  • działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka,
  • budowa społeczeństwa obywatelskiego,
  • promocja województwa.

W tym roku zgłoszono 171 kandydatur, najwięcej w dziedzinie kultury (31), działalności społecznej (25) i sportu (24).

Gratulujemy tak zaszczytnych wyróżnień!