Mila Kazimierzowska po raz drugi

17 czerwca 2018 r. już po raz drugi został zorganizowany II Otwarty Bieg Mila Kazimierzowska im. Janka Zmudzinskiego. Impreza upamiętnia trenera J. Zmudzinskiego, twórcę AZS Bydgoszcz i wieloletniego pracownika naszej uczelni, ma promować zdrowy i aktywny styl życia. Mogą uczestniczyć w niej całe rodziny, a wpisowe jest przeznaczane na cele charytatywne. W biegu udział wzięło 200 osób. Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu Banku PeKaO S.A. w Bydgoszczy oraz Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Tegoroczne wyniki przedstawiają się następująco:

• Mila przedszkolaka (dla dzieci do 6 lat) na dystansie 169 m, wystartowały 34 osoby, wśród dziewcząt najlepszy wynik miała Michalina Kawałkowska, a wśród chłopców Maksymilian Piekut
  • Mila małego żaka (dla dzieci z klas 1-3) - 402 metry, wystartowało 17 osób. Najlepszy wynik wśród dziewcząt miała Gabriela Ostrowska, a wśród chłopców Marcel Kawałkowski.
  • Mila żaka(dla dzieci z klas 4-6) - 804,5 m, w biegu wystartowało 8 osób, wśród dziewcząt najlepszy wynik miała Julia Kempa, wśród chłopców Filip Kosecki.
  • W głównej kategorii Mila Kazimierzowska 1 609 m, uczestniczyły 24 osoby. Wśród kobiet triumfowała Sylwia Czajkowska, a wśród mężczyzn Błażej Stankiewicz.
  • W najdłuższym biegu na 3 mile czyli 4 827 m wzięło udzial 59 osób. W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Szenk, a wśród mężczyzn Jacek Stankiewicz.

Pełna lista wyników dostępna na stronie: wyniki.b4sport.pl/ii-otwarty-bieg-ukw-mila-kazimierzowska-im-janka-zmudzinskiego

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Więcej zdjęć w galerii.

fot. B. Białas