Student z pasją: Anna Tobolewska

Zaczęła strzelać jako dziecko, teraz jako dorosła kobieta może powiedzieć: - Marzenia się spełniają. Poznajcie Annę Tobolewską.

Wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni Polski w różnych kategoriach. Współrekordzistka Polski w drużynowym strzelaniu w kategorii juniorek młodszych.

- Znajduję się w kadrze Polski seniorek oraz jestem w grupie szkolenie olimpijskiego „Tokio2020”. Łucznictwo trenuję już 11 lat, od 6 lat profesjonalnie. Ostatnie cztery lata trenuję po 22 godziny tygodniowo, przy tym samym studiując wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - mówi Anna Tobolewska. - Studia zabierają dużo czasu oraz pochłaniają energię ale wiąże swoją przyszłość ze sportem, nie wiem czy konkretnie moim, mam pewne doświadczenie trenerskie i chciałabym wykorzystać to w przyszłości dla dobra ludzi i osiągania sukcesów dla Polski – zdradza łuczniczka.

Oprócz sportu bardzo ważny jest dla niej rozwój osobisty. Czyta bardzo dużo książek psychologicznych oraz dotyczących kwestii religijnych. Swoją pasję zawdzięcza starszemu bratu, Łukaszowi. Sama przyznaję, że zawsze chciała go naśladować. Łukasz rozpoczął przygodę z łucznictwem, a Anna dzięki niemu ją teraz kontynuuje.

Autorzy tekstu: Kinga Smerlińska, Szymon Lala, Klaudia Peplinska, Aleksandra Wiśniewska, Marcin Eidtner