Student z pasją: Katarzyna Wardak

Katarzyna Wardak to nieprzeciętnej urody młoda kobieta, która nigdy nie zwalnia tempa. Jej temperament  daje o sobie znać zarówno na scenie, jak i w życiu. Jej największą pasją, a zarazem sposobem na życie, jest muzyka. Towarzyszy ona Kasi już od najmłodszych lat. W domu rodzinnym, w Siedlcach rodzice dziewczyny z całych sił starali się, by ich córka mogła rozwijać się w swobodnej, niezwykle potrzebnej  młodej artystce atmosferze. Zamiłowanie do muzyki zawdzięcza właśnie im. Kasia całe swoje dzieciństwo zasilała skład siedleckiego chóru. Przez dziesięć lat uczęszczała do szkoły muzycznej.

Katarzyna po ukończeniu szkoły średniej postanowiła wybrać studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zdecydowała się na wokalistykę, jednak na śpiewaniu nie poprzestała. Uczy się również gry na flecie i gitarze. Studentka Akademii Muzycznej, choć bardzo utalentowana, pozostaje skromna. Jest otwarta na ludzi i bardzo chętnie nawiązuje nowe znajomości. Uwielbia wyzwania, dlatego postanowiła rozpocząć nowy kierunek studiów na innej bydgoskiej uczelni.

- Wybrałam Uniwersytet Kazimierza Wielkiego właściwie dlatego, że mieści się on w Bydgoszczy, a skoro już tu jestem to grzechem byłoby nie spróbować - Kasia postawiła na filologię angielską i obecnie studiuje na pierwszym roku. Zapytana o to, jak radzi sobie z dwoma kierunkami oraz zajęciami dodatkowymi bez narzekania, z uśmiechem kwituje: - Jakoś to wszystko godzę.

Krzysztof Szumacher, kolega Kasi również studiujący filologię angielską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wypowiada się o artystce w samych superlatywach: - Jest osobą sympatyczną, pełną energii, z dużym poczuciem humoru. Jednocześnie jest bardzo pracowita, czego dowodem jest rozwijanie swoich pasji każdego dnia oraz pogodzenie życia prywatnego z dwoma kierunkami studiów na dwóch różnych uczelniach. Chciałbym również powiedzieć, że jest to osoba godna zaufania, która jeśli coś obieca, to nigdy nie zawodzi.

Kasia zapewne nie powiedziała ostatniego słowa i jeszcze nieraz zaskoczy znajomych śledzących jej karierę. Jej osiągnięcia i zapał do działania budzą podziw i motywują. Przyszła wokalistka więcej śpiewa niż mówi, a to ogromna zaleta.

Autorzy: Polina Kozahuk, Adrianna Jarzewska, Jakub Żubkowski