Wioślarki z UKW na IV Europejskich Igrzyskach Akademickich

16-18.07.2018 roku w ramach IV Europejskich Igrzysk Akademickich w portugalskiej Coimbrze, w Centrum Sportów Wodnych w Montemor-o-Velho, odbyły się Mistrzostwa Igrzysk (Akademickie Mistrzostwa Europy) w wioślarstwie.
Pośród startujących w regatach 57 europejskich uczelni, w wioślarskiej rywalizacji wzięły udział - jako jedyna ekipa z Polski - studentki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: Monika Kowalska i Klaudia Jedynak. Wystartowały w trzech konkurencjach: jedynce open oraz w kategorii lekkiej i wspólnie w dwójce podwójnej. Wszystkie trzy osady awansowały po przedbiegach do swoich wyścigów finałowych.
Po rewelacyjnym przedbiegu w jedynkach kategorii lekkiej, w którym Monika zwyciężyła, w wyścigu finałowym, po bardzo zaciętej walce, zajęła 4 miejsce.
W dwójce podwójnej dziewczyny uplasowały się na 5. pozycji a Klaudia w jedynce przypłynęła na 6. miejscu.
Trenerem i opiekunem wioślarek UKW był Lech Olszewski.