Zapraszamy na wykład otwarty pt: Rodzina Kresowa w wirach historii

Biblioteka Główna UKW zaprasza na wykład zorganizowany w ramach XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy pt: "Rodzina Kresowa w wirach historii". 12 listopada br., godzina 17. ul Chodkiewicza 30, budynek Biblioteki Głównej.

Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, podczas którego dr hab. Zofia Sawaniewska-Mochowa, prof. nadzw. z Instytutu Filologii Polskiej wygłosi wykład pt. "Rodzina Kresowa w wirach historii: o sposobach budowania tożsamości rodziny w warunkach dezintegracji struktur społecznych".

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii i dokumentów ilustrujących życie rodzin kresowych w trudnych momentach dziejowych, przygotowana przez Międzywydziałowe Studenckie Koło Kresoznawcze, działające przy UKW.