Zjazd absolwentów Wydziału Edukacji Muzycznej

300 absolwentów, studentów i nauczycieli akademickich weźmie udział w zjeździe Wydziału Edukacji Muzycznej, który odbędzie się już 14 września. Będzie to okazja do powrotu pamięcią do studenckich czasów i poznania aktualnych osiągnięć studentów.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – tak dziś nazywa się kierunek, który kształci muzyków, artystów i pedagogów. Jego nazwa zmieniała się przez lata, tak samo jak jednostka prowadzącą kształcenie. Od 1971 roku odpowiedzialny za to był Instytut Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, a później – Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W 2000 roku nazwa została zmieniona na Instytut Edukacji Muzycznej Akademii Bydgoskiej, a od 2005 – Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przełomowym był 2015 rok, kiedy Instytut został przekształcony w Wydział Edukacji Muzycznej.

Te niespełna pół wieku pozwoliło na wykształcenie wielu wspaniałych artystów, których dziś możemy podziwiać w ośrodkach kultury w całym kraju. Część z nich ponownie pojawi się w uczelnianych murach 14 września. O godz. 17 odbędzie się uroczysta gala w Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1, natomiast o godz. 19 rozpocznie się bankiet w Hotelu „Słoneczny Młyn”. Galę będzie można śledzić dzięki transmisji na żywo na Facebooku UKW. Serdecznie zapraszamy.