Sukces naukowców UKW na półmaratonie w Pile

2 września 2018 roku odbył się 28. Międzynarodowy Półmaraton Philips w Pile. Podczas wydarzenia drużyna biegowa naukowców – amatorów reprezentowała Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W zmaganiach na dystansie 21,097 km uczestniczyło 3824 zawodników z 13 krajów.

W czasie półmaratonu odbywały się również Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Akademickich Uczelni, podczas których drużyna UKW uplasowała się wysoko w rankingu wyników. W klasyfikacji nauczyciel akademicki kobiet - Alicja Gonia zajęła II miejsce, a Katarzyna Mrotek III miejsce! W klasyfikacji indywidualnej nauczyciel akademicki - Dawid Szatten zajął VII miejsce. Równie dobrze drużyna spisała się w klasyfikacji drużynowej – zajmując V lokatę!

Zapraszamy do galerii zdjęć, a przede wszystkim do aktywnego spędzania czasu!