Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2018/2019, która jednocześnie będzie rozpoczęciem obchodów jubileuszu 50-lecia naszej Uczelni. Odbędzie się ona 10 października 2018 r. o godz. 12 w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW przy ul. M. Kopernika 1.

W 2018 roku inaugurujemy 50-lecie działalności naszej Uczelni. To piękna karta historii szkolnictwa wyższego w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim zapoczątkowana w 1969 r. utworzeniem Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, następnie Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Akademii Bydgoskiej i od 2005 r. - Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Minione 50 lat to historia bardzo wielu ludzi – dydaktyków i naukowców o uznanym dorobku badawczym w Polsce i na świecie, historia studentów i ponad 102 tysięcy absolwentów, którzy budowali i nadal wzbogacają potencjał intelektualny i Bydgoszczy oraz regionu kujawsko-pomorskiego.

Na jubileuszową inaugurację roku akademickiego 2018/2019 w dniu 10 października 2018 roku przybędzie Pan Jarosława Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który złoży społeczności akademickiej życzenia na nowy rok akademicki.

Wykład inauguracyjny: Kino polskie wobec niepodległości 1918 – 2018 wygłosi prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski z Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW.

Natomiast 7 października o godz. 13 w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo zostanie odprawiona msza święta inaugurująca nowy rok akademicki.