Instytut Pedagogiki oraz Instytut Geografii UKW na Nocy Naukowców w Centrum Nauki Młyn Wiedzy w Toruniu

W piątek, 28 września w ramach NOCY NAUKOWCÓW zaprezentowane zostaną warsztaty, wykłady i wystawa zorganizowane przez pracowników UKW w Bydgoszczy.

Pracownicy Instytutu Pedagogiki (Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej) zaprezentują trzy warsztaty w ramach tematu Tangramy, kedrony, mandale bawią, rozwijają i uczą myśleć od juniora do  seniora (dr Maria Sobieszczyk, dr Katarzyna Wojciechowska, dr Tatiana Grabowska), a także czwarty warsztat pt. Chłopcy i dziewczęta kodujcie nie tylko od święta (mgr Katarzyna Kempińska). Ponadto Pani dr Jolanta Nowak wygłosi wykład pt. Tworzenie środowiska edukacyjnego dzieci w ramach spotkania Klubu Nauczyciela „Belferski  Młynek”.

Instytut Geografii przygotował z kolei wystawę Antarktyka, Podróż do Krainy Lodu. Wystawa prezentowana była wcześniej w Bibliotece Głównej UKW oraz w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, natomiast od końca września do końca grudnia tego roku prezentowana będzie w toruńskim Centrum Nauki Młyn Wiedzy. Autorka wystawy – dr Danuta Szumińska z Instytutu Geografii UKW, była w 2017 roku uczestnikiem wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Wystawa fotografii prezentuje piękno przyrody Antarktyki i nawiązuje do okrągłej 40 rocznicy istnienia stacji, która przypadła na rok 2017. W związku z tą rocznicą na wystawie prezentowane będą filmy pokazujące rejs o Antarktyki w roku 1977 i budową Stacji, a także jej współczesną działalność. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Instytutem Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, Polską Stacją Antarktyczną im. H. Arctowskiego oraz Asoc. Xuvenil para o Estudo da Natureza (Young Association to Study Nature) z Hiszpanii.

Koordynatorem współpracy z CNMW w Toruniu w ramach Nocy Naukowców jest Pani dr Maria Sobieszczyk (koordynator BFN).
Więcej informacji o Nocy Naukowców w CNMW w Toruniu mlynwiedzy.org.pl