I Krajowa Konferencja Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością

W najbliższy weekend (05-07.10.2018 r.) odbędzie się I Krajowa Konferencja Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To pierwsza tego typu konferencja w Polsce, która podejmuje tematykę organizacji studenckich dla osób z niepełnosprawnością. Organizatorem wydarzenia jest Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW we współpracy z Samorządem Studenckim UKW oraz Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych WSG. Natomiast partnerem jest Parlament Studentów RP. Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W piątek (05.10.2018) prelegentami będą przedstawiciele instytucji centralnych takich jak: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego („Wspieranie studentów z niepełnosprawnością w Konstytucji dla Nauki”), Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością („Program Aktywny Samorząd – Moduł II oraz Program Absolwent”), Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej („Aktywność studentów niepełnosprawnych w Polsce”).

W konferencji wezmą udział studenci z wielu uczelni z całej Polski, m.in. z Krakowa, Lublina, Poznania, Łodzi, Katowic, Wrocławia. Jest to szansa wypracowania wspólnego stanowiska w wielu kluczowych sprawach, z którymi mierzą się studenci z niepełnosprawnością, m.in. sport akademicki, stypendia specjalne, dofinansowania. Wypracowane postulaty zostaną przekazane do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.