Konkurs dla studentów UKW - do wygrania zaproszenia do Filharmonii

12 października 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert: Harmonijnie jazz w Filharmonii.

Dla studentów UKW mamy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na ten koncert. Aby je zdobyć wystarczy przesłać do nas maila (z podaniem tytułu koncertu, imienia, nazwiska, numeru kontaktowego i kierunku studiów) z uzasadnieniem, dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś wygrać bilet. Spośród przesłanych propozycji wyłonimy zwycięzcę. Na maile wysłane na adres: promocja@ukw.edu.pl czekamy do czwartku 11 października 2018 r. (godz. 10.00). Zaproszenie (podwójne) do odebrania w Dziale Promocji (pokój 1, ul. J. K. Chodkiewicza 30) 11 i 12 października (czwartek i piątek).

Wystąpią:

• Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
  • Kwartet We4:
  • Wojciech Milewski - harmonijka chromatyczna
  • Karol Szymanowski - wibrafon
  • Grzegorz Nadolny - kontrabas
  • Piotr Biskupski - perkusja

Repertuar:

• Charlie Chaplin - Smile
  • Bart Howard - Fly Me to the Moon
  • Sigmund Romberg /Oscar Hammerstein II - Softly, as in a Morning Sunrise
  • Krzysztof Komeda - Moja ballada
  • Henry Mancini - Days of Wine and Roses
  • Sonny Rollins - St. Thomas
  • Clifford Brown - Joy Spring
  • Ann Ronell - Willow Weep for Me
  • Karol Szymanowski - Pod osłoną nocy
  • Jule Styne - I Fall in Love To Easily
  • Luiz Bonfa - The Gentle Rain
  • Jerome Kern - The Song Is You

Opis koncertu ze strony: filharmonia.bydgoszcz.pl

Bardzo ciekawy brzmieniowo kwartet jazzowy, oparty na wykładowcach bydgoskiej Akademii Muzycznej i muzyku z warszawskiego zespołu Blues Fellows. Instrumentaliści kwartetu We4 grają dobrze znane standardy muzyki jazzowej, interpretując je z dużą kulturą muzyczną. Potrafią wykorzystać niepowtarzalne zestawienie używanych instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej, kontrabasu i perkusji. W 2013 zespół wydał swoją pierwszą płytę pt. Harmonijnie, którą Piotr Iwicki, dziennikarz muzyczny z „JazzGazeta” tak skomentował: „…piękna mikstura nieczęsto goszcząca na fonogramach fuzji wibrafonu i harmonijki ustnej z soczystym wsparciem sekcji rytmicznej, to czyni „Harmonijnie” albumem szczególnym…”. We4 posiada również autorski program na kwartet jazzowy i orkiestrę kameralną, który był premierowo w 2014 zaprezentowany m.in. w Filharmonii w Krakowie. Zespół zapraszany był do udziału w kilku prestiżowych festiwalach, m.in. XXVIII Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Harmonica Bridge Festival czy też Jazz Od Nova Festival, gdzie zagrał wspólny koncert z Goranem Larsenem – szwedzkim saksofonistą tenorowym.

Karol Szymanowski - wibrafon.
Od lat należy do czołówki europejskich wibrafonistów. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych, m.in. w Paryżu, Karlowych Warach, Krakowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Piotr Biskupski - perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego. Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi. W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny.

Grzegorz Nadolny - kontrabas/bas
Znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej, jak i kontrabasie. Debiutował w bydgoskiej jazz-rockowej formacji West w 1990. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, Trio Krzysztofa Herdzina i wiele innych bydgoskich projektów i formacji.

Wojtek Milewski - harmonijka chromatyczna
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką pedagoga i muzyka jazzowego - Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 jest członkiem zespołu Blues Fellows. Jego najnowszy projekt muzyczny to zespół We4, w którym spełnia swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej.